Ubezpieczenia

Co to jest ubezpieczenie na życie i dożycie?
To rodzaj ubezpieczenia długoterminowego, które zawiera w sobie dwie funkcje – ochronną oraz oszczędnościową. Inwestując w taki produkt , możesz zagwarantować sobie zaplecze finansowe na przyszłość lub zapewnić środki finansowe dla swoich najbliższych – na wypadek zachorowania czy śmierci.

Dzięki ubezpieczeniu na życie i dożycie gromadzisz oszczędności. Zebrany kapitał będziesz mógł wykorzystać na dowolny cel, w zależności od potrzeb.

Jedną z takich potrzeb może być przyszła emerytura, niestety prognozy nie napawają optymizmem, że ta wypłaca przez Państwo pozwoli nam godnie żyć w kwiecie wieku. Emerytura to jeden z największych wydatków w naszym życiu i jedyny, na który nie możemy pożyczyć pieniędzy, aby za niego zapłacić! Dlatego każdy z Nas powinien zacząć już teraz planować swoje życie po zakończeniu aktywności zawodowej, które może trwać nawet tak długo, jak nasza kariera zawodowa. Warto pamiętać, że nasze przyszłe świadczenia emerytalne mogą nie pozwolić nam na utrzymanie dotychczasowego poziomu życia.

Dlaczego już teraz powinniśmy zatroszczyć się o swoją emeryturę?

Obecny poziom emerytur jest niemożliwy do utrzymania, a sam system emerytalny może nie przetrwać. Kolejny demontaż Otwartych Funduszy Emerytalnych i zwiększenie znaczenia systemu repartycyjnego (ZUS) opartego na tzw. umowie pokoleniowej powoduje wzrost uzależnienia wysokości przyszłych emerytur od kilku czynników. Należą do nich m.in.: przyszła sytuacja demograficzna kraju, która już teraz nie napawa optymizmem, kondycja finansów publicznych, sytuacja na rynku pracy, a także decyzje polityczne.


Chcesz zabezpieczyć swoją przyszłość? Umów się na spotkanie z Doradcą

Kontakt z nami