Złoto

Zmiany jakie się odbywały na rynku w ostatnich latach, pokazały że tylko inwestycje, które możemy dotknąć są tym czego oczekują Inwestorzy. Złoto w naszym odczuciu jest właśnie takim dobrem, dlatego jego nabycie jest namacalną formą inwestycji jak i również swoistego zabezpieczenia swojej przyszłości.

Podczas  niepewności na rynkach finansowych Inwestorzy poszukują alternatywnych rozwiązań lokowania kapitału.  Inflacja w Polsce napędza popyt na złoto.

Czym jest złoto inwestycyjne?

Złoto inwestycyjne to stop o bardzo wysokiej zawartości tego szlachetnego pierwiastka. Ustawa o podatku od towarów i usług wskazuje, że złotem inwestycyjnym można określać złoto w postaci sztabek lub płytek o próbie co najmniej 995 tysięcznych. A więc stop musi zawierać minimum 99,5% czystego pierwiastka. W przypadku monet wymagana próba wynosi co najmniej 900 tysięcznych (90% czystego złota w stopie).

Czy warto inwestować w złoto?

Złoto inwestycyjne jest zwolnione z podatku VAT, więc można traktować je jako walutę, a nie surowiec. W przeciwieństwie do banknotów nie można wydrukować, jego zasoby są ograniczone, a koszty eksploatacji złoż rosną. 

Inwestycje w złoto a inflacja? 

Złoto zyskuje na swojej wartości przede wszystkim w czasie kryzysów. Cena złota spada, gdy ogólnoświatowa gospodarka jest w dobrej, stabilnej kondycji, a rośnie w przypadku wysokiej inflacji. Inwestycja w metale szlachetne jest postrzegana przez Inwestorów jako bezpieczny ruch, aby uchronić swoje oszczędności przed inflacją i wydarzeniami ogólnoświatowymi. W złoto inwestują nie tylko indywidualni inwestorzy, ale również banki emisyjne. Banki centralne zwiększają swoje rezerwy w złocie, aby zabezpieczyć pieniądz przed zmiennością na rynkach finansowych. 

Jak zacząć inwestować w złoto?

Skontaktuj się z nami!

Kontakt z nami